Suriye Devlet Televizyonu: Rejim güçleri bir kaç saat içinde Afrin'e girecekArtı Gerçek

Suriye Devlet Televizyonu, Esad'a bağlı güçlerin birkaç saat içerisinde Afrin'e gireceğini duyurdu.


HABER MERKEZİ -  YPG ile Suriye yönetiminin, Türkiye'nin Afrin Harekatı'nı durdurmak için anlaşma sağladığı iddialarından bir yenisi de Şam'dan geldi. 

Suriye Devlet Televizyonu Ihberiya, Esad güçlerinin birkaç saat içerisinde Afrin'e gireceğini duyurdu. Televizyon kendi muhabirine dayandırdığı haberde "halk güçleri bir kaç saat içinde Afrin'de olacak" dedi.

İLGİLİ HABER: REUTERS: SURİYE ORDUSU AFRİN'E GİRECEK

YPG'DEN YALANLAMA
İddialara YPG'den yalanlama geldi. Sputnik'e konuşan YPG'nin Afrin Sözcüsü Brusk Haseke, Suriye ordusunun Afrin'e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, bu konuda bir gelişmenin olması durumunda kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi.

Suriye ordusunun Afrin'e gireceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Haseke, "biz defalarca Suriye ordusu Afrin'e girmedi dedik. Girecek de değil. Eğer bir anlaşma gelişme olursa resmi bir açıklama yaparız. Bu haberlerden artık bıktık. Eğer Suriye ordusu Afrin'e gelecekse  bunu sizden, kamuoyundan saklamayız. 'Ordu Afrin halkına yardım etmeye gelecek' deriz. Afrin ve Halep'teki siviller bazen sivil otobüsler geldiğine 'İşte Suriye ordusu geldi' diyorlar. Yanlış anlıyorlar" şeklinde konuştu.