Moda'nın kalbi Riyad'da attıArtı Gerçek

Suudi Arabistan'ın veliaht prensi Muhammed bin Salman, yeni ve modern bir kültürel çağ getirme hedefine adım adım ilerliyor.


HABER MERKEZİ- Suudi Arabistan'ın veliaht prensi Muhammed bin Salman, yeni ve modern bir kültürel çağ getirme hedefine adım adım ilerliyor. Başkent Riyad'daki lüks Ritz-Carlton Oteli'nde düzenlenen Suudi moda haftası da bu sosyal reformların bir parçasıydı. The New York Times gazatesi moda haftasından geriye kalanları yazdı. Velihat Prens Salman ' İslami geleneklere aykırı olmadığı sürece kadınların istediklerini giymekte özür olduklarını'nı hatırlatan Elizabeth Paton bu gelişmenin kadınların yönettiği küçük ve orta ölçekli işletmelerin ayakta kalmasına katkı sunacağını yazdı. 

New York, Paris ve Milan'daki moda haftalarından farklı olarak, Riyad'da 10-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen defilelere sadece kadın izleyiciler katılabildi. Amerikan New York Times gazetesi (NYT) muhabiri Elizabeth Paton'ın deyimiyle, "şişmiş egolar ve tavana değen topuklarla dolu sürreal bir deneyim" Riyad'a pek uğramadı. Yemen'deki Husi isyancıların fırlattığı füzeler kentin üzerinden geçerken, kum fırtınası ile şimşekler birbirine karıştı.