Suudi ve İsrail'den saldırıya tam destekArtı Gerçek

İki ülkeden yapılan açıklamalarda Suriye yönetimi suçlandı.HABER MERKEZİ - Suudi Arabistan, beklendiği gibi Suriye'ye yönelik ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen saldırıya tam destek verdiğini açıkladı. Suudi yönetimi saldırıdan önce de desteğini açıklamıştı. 

Ülkenin Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'deki askeri hedeflere yönelik gerçekleştirdiği operasyona tam destek veriyoruz" denildi.

"Rejim güçlerinin birkaç yıldan beri Suriye halkına acımasız saldırılar" düzenlediği savunulan açıklamada, operasyonun, kimyasal silahların sivillere karşı kullanılmaya devam edilmesine cevap olarak yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, saldırının sorumlusunun Suriye yönetimi olduğu savunuldu.

İSRAİL: TAM DESTEK VERİYORUZ

Bir dastek açıkması da İsrail'den geldi.  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu; ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'deki hava saldırılarına tam destek verdiklerini söyledi.

İsrail güvenlik kabinesinin üyelerinden Yoav Gallant da "Kimyasal silahların kullanımı, insanlığın daha fazla müsamaha gösteremeyeceği bir kırmızı çizginin aşılması anlamına geliyor" demişti.

 Gallant saldırıları, "İran-Suriye-Hizbullah şeytan eksenine önemli bir mesaj" olarak nitelendirmişti. (Kaynaklar: Sputnik / BBC)