'Tartışmayı İsmail Küçükkaya'nın yönetmesi büyük bir komplodur'Artı Gerçek

Gazeteci Serdar Turgut, İmamoğlu - Yıldırım tartışması için Küçükkaya'nın seçilmesini 'Kendisine yandaş olmayan medyayı pek sevmeyenlerin kurduğu bir tuzak' olarak yorumladı.


Gazeteci Serdar Turgut, siyaset gündeminin en önemli konusu haline gelen Ekrem İmamoğlu-Binali Yıldırım'ın canlı yayında yapacağı tartışmaya yönelik kaleme aldığı yazısında, tartışma ve İsmail Küçükkaya'nın tartışmanın yöneticisi olarak ilan edilmesi hakkında önemli tespitlerde bulundu.

'OPERASYON SÖZCÜ VE FOX TV'NİN İÇ HUZURUNU BOZMAK İÇİN'

Haber Türk'teki köşesinde 'Tartışmayı İsmail'in yönetmesi büyük bir komplodur' başlığıyla kaleme alan Turgut, ortaya atılan Uğur Dündar ve İsmail Küçükkaya isimlerinin Sözcü gazetesi ve Fox TV'nin iç huzurunu bozmaya yönelik olduğunu savundu:

"Şunu bilin ki bu, kendisine yandaş olmayan medyayı pek sevmeyenlerin kurduğu bir tuzaktır. Çok büyük bir komplodur. Dışardan görüldüğü gibi midir bilmem ama Fox kanalının iç huzurunu bozmaya kararlı gibiler. Zaten daha önce önerilen Uğur Dündar ismi de bunu gösteriyordu.

Gerçi Binali Yıldırım artık YouTube’da kendisine ve iktidara ağzına geleni söyleyenlerin videolarına bile reklam veriyor, illa kazanmak için CHP’ye bile üye olabilir ama Uğur Dündar’ı en çok da onun istemesi de bir oyuna dikkatleri çekmiş olmalıydı. O isim önerildi çünkü Sözcü Gazetesi'nin içinde zaten pek olmadığını tahmin ettiğim huzuru bozmak için planlanmış bir oyundu bu."

'İSMAİL'E YAPILAN OPERASYON ZEKİCE DÜZENLENMİŞ'

İsmail Küçükkaya'nın 'Çalar Saat' programı ile Fatih Portakal'lı ana haber arasında yıllardır bir stres olduğunu dile getiren Serdar Turgut, Küçükkaya'ya yapılan 'operasyonu' ve  'arkadan yapılan oyunlar', 'atılan çelmeler' olarak nitelendirdiği merkez medya atmosferini de şöyle özetliyor:

"İsmail’e yapılan operasyon çok zekice düzenlenmiş. Teklifi yapanlar Fatih Portakal’ın adını hiç ağızlarına almamışlar ve direkt İsmail’e gitmişler. Kanalda sabahki İsmail’in Çalar Saat programı ile akşam ana haber programı arasında bir stres olduğu yıllardır söylenir. Ve hatta bir ara İsmail’in ana haberi sunmak istediği bile konuşuluyordu kötü niyetliler arasında. Bu kötü niyetliler çok tehlikelidirler hepsinin Oray tarafından eğitilmiş olduğunu düşünüyorum ben. Olabilir insanlar arkadaşmış gibi davransalar da birbirleriyle sert rekabet içinde olabilirler. Bu bizimki gibi arkadan yapılan oyunların, atılan çelmelerin pek yaygın ve rutin bir iş olduğu sektörde durum kesinlikle böyledir."

'KÜÇÜKKAYA'NIN SEÇİLMESİNDEN PORTAKAL PEK MEMNUN DEĞİL'

İsmail Küçükkaya'nın seçilmiş olmasından Fatih Portakal’ın pek memnun olmadığını belirten Turgut, böyle düşünmemin yanlış olduğunu söyleyenlere, kararın açıklandığı gün Portakal’ın sunduğu ana habere çıkan Küçükkayanın, Portakal'la birlikte yeraldığı kareye bakmasını önerdi.

Serdar Turgut, Fatih Portakal’ın ifadesini, "Nereden çıktı şimdi bu başımıza, ne yani İsmail’i mi haber olarak sunacağız şimdi de başka işimiz yokmuş gibi" bir duygunun noterden tasdik görmüş resmi belgesi gibi olduğunu ifade etti:

"Diyeceğim o ki medyanın tecrübeli isimleri olarak hepimiz arkadan vurmayı, ahlaksız çelmeler atmayı pek iyi biliriz. Benim elimde de hayli leş vardır. İsmail de iyi bilir bu işleri.
Fatih’i pek tanımıyorum ama onun da çok saf olduğunu sanıyorum. Eğer bu ikisi birbirlerine çelme takmaya, oyun kurmaya başlarlarsa, hele Fatih bu işin öcünü almaya girişirse, sadece Türkiye’deki Fox şirketi çökmekle kalmaz Rupert Murdoch’un global imparatorluğu bile sallanır. O nedenle İsmail’in ismi üzerinden çekilmekte olan operasyonda dış güçlerin de kesin eli bulunuyor." (HABER MERKEZİ)