TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandıArtı Gerçek

Meclis’te down sendromlu ve otistik bireyler için kurulan araştırma komisyonuna seçilen üyelere ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yer aldı

Buna göre, kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkanı AKP Antalya Milletvekili Kemal Çelik oldu. AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanvekili, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu sözcü, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ise katip üye seçildi.

Komisyon üyeleri ise HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, AKP Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'den oluştu.

(HABER MERKEZİ)