Trump'tan Erdoğan'a: Tam bir rezaletArtı Gerçek

ABD Başkanı Trump, Rahip Brunson'ın tutukluluğuna devam kararı çıkmasına Twitter'dan tepki gösterdi.ABD Başkanı Trump, Rahip Brunson'ın tutukluluğuna devam kararı çıkmasına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Twitter'da etiketleyerek "Erdoğan, Brunson'ın serbest kalması için bir şey yapmalı" dedi.

İLGİLİ HABER: RAHİP BRUNSON'A TAHLİYE ÇIKMADI

Trump, Twitter hesabından paylaştığı mesajda şu ifadeler kullandı:

"Türkiye'nin cezaevindeki saygın Pastör Andrew Burnson'ı tahliye etmemesi tam bir rezalet. Çok uzun zamandır rehin tutuluyor. @RT_Erdogan bu mükemmel Hristiyan eş & babanın serbest kalması için bir şey yapmalı. Yanlış bir şey yapmadı ve ailesinin ona ihtiyacı var!"

Brunson dün görülen üçüncü duruşmada da tahliye edilmemişti. Brunson, 23 yıldır Türkiye'de yaşıyordu ve tutuklandığı sırada süresiz oturma izni başvurusu yapmaya hazırlanıyordu.

ERDOĞAN TAKKAS ÇAĞRISI YAPMIŞTI 

Erdoğan, Eylül 2017'de yaptığı bir konuşmada, Brunson'ın serbest bırakılmasını Fethullah Gülen'in ABD'den iadesiyle bağdaştıran ifadeler kullanmıştı: "Pensilvanya'daki nasipsiz adamın arkasından giden profesörler de var. Sen nasıl profesörsün? Sen profesör olsan ne yazar? 'Papazı verin' diyorlar. Bir papaz da sizde var, bize verin, yargılayalım, biz de onu size verelim. 'Onu karıştırma' diyorlar" dedi. ABD ise olası bir takası reddetti. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)