Trump, Erdoğan ile görüşecekArtı Gerçek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun aktardığına göre görüşmeyi ABD Başkanı Donald Trump talep etmiş. Görüşmede Afrin harekatının da konuşulması bekleniyor.HABER MERKEZİ- Fransa'da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yarın telefon görüşmesi yapacağını söyledi.

Çavuşoğlu, "Yarın iki başkan da telefonda görüşecek. Sayın Trump, Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyor. Saati de belli oldu" dedi.

Tillerson ile yapılan görüşmede daha çok Suriye'nin ele alındığını belirten Çavuşoğlu, Türkiye'nin YPG'ye verilen silahlardan duyduğu rahatsızlığın tekrar dile getirildiğini belirterek şunları söşyledi: "Ayrıca, daha önce Vancouver'da da gündeme getirdiğimiz teröristlerden sözde ordu kurulmasıyla ilgili, Türkiye'de duyulan rahatsızlığı gündeme getirdik. (Tillerson) YPG'nin burada bir oluşum içine girmeleri için bir destek vermediklerini, siyasi oluşum da dahil bir destek vermediklerini bugün vurguladı." 

ERDOĞAN 'ARAMAM' DEMİŞTİ

Erdoğan, 16 Ocak'ta, Trump ile Suriye konusunda görüşme olup olmayacağı ile ilgili ''Şu anda henüz kendisini aramayı düşünmüyorum. Çünkü daha önce bunları konuştuk, o bana dönecekti. O bana dönmediği sürece ben ona dönmem'' demişti.

İLGİLİ HABER: 'TİLLERSON'A 'YPG AĞZIYLA KONUŞMA' DEDİM'