Trump, Kuzey Kore lideriyle ilişkilerinin çok iyi olduğu söylediArtı Gerçek

Trump, geçmişte Kim Jong Un için 'kısa ve şişman', 'kötü biri' demişti.


HABER MEREZİ- ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "kısa ve şişman”, “kötü biri” ve“roket adam” dediği Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile çok iyi anlaştığını söyledi.

İki lider son olarak “kimin masasındaki nükleer düğme daha büyük” tartışmasına girmişti. Kim Jong Un Trump hakkında “akıl hastası bunak” demiş ve onu “ateşle” ehlileştireceğini söylemişti.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre Trump, Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada “Kim Jong Un ile muhtemelen çok iyi bir ilişkim var. İnsanlarla ilişkilerim var. Sanırım buna şaşırdınız” ifadelerini kullandı.

Donald Trump, Kim ile konuşup konuşmadığı sorulduğunda ise “Bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. ‘Konuştum’ ya da ‘konuşmadım’ demiyorum. Sadece yorum yapmak istemiyorum” dedi.

'BEN ÇOK ESNEK BİR İNSANIM'

Trump, Tweet’leriyle ilgili olarak “Bunu daha çok göreceksiniz. Birden bire o kişi benim en yakın arkadaşım olur. Size 20 örnek verebilirim, ben çok esnek bir insanım” diye konuştu.

Donald Trump, bugüne kadar Kuzey Kore lideri ile görüşmeye rıza göstermek ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un Kuzey Kore ile ilgili girişimlerini zaman kaybı olarak değerlendirmek gibi farklı uçlarda birçok kez gidip geldi.

Son olarak Çarşamba günü Trump Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile yaptığı telefon görüşmesinde Kuzey Kore ile uygun zamanda ve uygun koşullarda görüşme yapmaya artık açık olduğunu söylemişti.