Trump, Merkel ile görüştü: Çok iyi bir ilişkimiz bulunuyorArtı Gerçek

NATO Zirvesi’nde ABD ile Almanya arasında tartışmalar yaşanmıştı.Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde ABD ile Almanya arasında çıkan tartışmaların ardından ABD Başkanı Donald Trump ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ikili bir görüşme yaptı.

İLGİLİ HABER: TRUMP'IN 'RUSYA'NIN ESİRİ' SÖZLERİNE ALMANYA'DAN YANIT

Trump, görüşmeye ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik. Şansölye (Merkel) ile çok çok iyi bir ilişkimiz bulunuyor" dedi.

ABD'nin Almanya ile ilişkisini "harika" olarak nitelendiren Trump, Merkel ile askeri harcamalar ve ticari konuları ele aldıklarını belirtti.

Merkel ise göç konusunun da görüşmede gündeme geldiği bilgisini paylaşarak, "ABD, Almanya'nın iyi bir ortağı." ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya'yı NATO ile ilgili savunma harcamalarını artırmadığı gerekçesiyle eleştirmişti. Ayrıca Almanya'nın Rusya ile petrol ve doğalgaz anlaşmaları yapmasının "çok uygunsuz" olduğu değerlendirmesinde bulunan Trump, "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya, tamamen Rusya'nın esiri." ifadesini kullanmıştı. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)

İLGİLİ HABER: KRİTİK NATO ZİRVESİ BAŞLADI