Erdoğan sinyal verdi, TSK Afrin’i vurduArtı Gerçek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrin’e müdahale sinyali sonrası sınır hattındaki TSK birliklerinden bölgeye top atışları yapıldı. Top atışları geç saatlere kadar devam etti.

HABER MERKEZİ – TSK’ya bağlı askeri birliklerin bulunduğu Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Oğulpınar sınır karakolu mevkiinden Rojava’nın Afrin kantonuna yönelik top atışları yapıldı. Top atışları gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Hatay sınırından TSK tarafından, Afrin’e sınır olan İdlib’e bağlı bazı bölgelerden ise eski adı El Nusra olan Heyet Tahrir El Şam grubu tarafından Afrin’in köylerine gerçekleştirilen top atışlarının sesleri, Reyhanlı ilçe merkezi ve Cilvegözü sınır kapısından da duyuldu.

Afrin bölgesindeki ANHA muhabirleri, TSK’nın Hatay sınırındaki karakoldan Cindires bölgesine bağlı Dir Belot köyüne; ayrıca Cindires bölgesine bağlı Şiye ilçesi karşısındaki Sıcıye karakolundan da ilçe merkezine top atışları gerçekleştirdiğini bildirdi.

Diğer yandan Heyet Tahrir El Şam grubunun, Afrin’in Şerawa ilçesine bağlı İska köyü ile Cindires bölgesinin Celeme köyü çevresine top saldırısı gerçekleştirdiği kaydedildi.

Top ve havan mermileri ile yapılan saldırıda çok sayıda top mermisinin tarım arazileri ve köylerdeki tepelere isabet ettiği bildirilirken, YPG’nin de saldırıların gerçekleştirdiği Heyet Tahrir el Şam üslerini hedef alarak karşılık verdiği kaydedildi.

BÖLGEDE SESSİZLİK HAKİM

TSK ile TSK’nın desteklediği ÖSO adlı grupların Cindires ilçesine bağlı köyleri bombalamasının ardından, bölgede sessizlik hakim.

Cindires çevresi ve Şerava ilçesindeki son durumları aktaran ANHA muhabiri, İdlib karargahından sınıra yakın çevre köylerin TSK tarafından bombalanmasının ardından bölgede sessizliğin hakim olduğunu ve top atışları sonucu maddi hasar meydana geldiğini aktardı.

AKŞAM SAATLERİNDE RACO BÖLGESİ BOMBALANDI

TSK akşam saatlerinden sonra da Afrin’in Raco bölgesi Kara Baba köyünü bombardımana tuttu.

ANHA muhabirlerinin bölgede bulunan askeri kaynaklardan aldığı bilgilere göre,sınıra yakın Kara Baba köyüne toplam 10 obüsün isabet ettiği ve can kaybına ilişkin kesin bir bilgiye ulaşılmadığı belirtildi. (Foto: ANHA)