Tutuklu işçilerden mesaj: Asıl suçlu İGA patronlarıdırArtı Gerçek

İnşaat-İş, 3. Havalimanı direnişinde tutuklanan 24 işçi ve sendika yöneticilerinin mesajını yayınladı.İnşaat-İş, 3. Havalimanı işçi direnişinde koçbaşlarıyla kapıları kırılarak gözaltına alınan ve tutuklanan işçilerden gelen son mesajı yayınladı.

Aralarında sendika yöneticilerinin de olduğu 24 işçi adına dışarıya gönderilen ve "Sesimize ses olan tüm dostlara selamlar" denilen mesaj şöyle:

"İNSANİ TALEPLERİMİZ ZORBALIKLA BASTIRILMAYA ÇALIŞILDI"

En insani taleplerimiz büyük bir zorbalıkla bastırılmaya çalışıldı. Gece yarılarında koğuş kapılarımız kırılarak gözaltına alındık. İGA’nın güvenlik binasında kaba dayak, küfür ve hakaretlere uğrayarak sorgulara çekildik. İnsanca yaşamak ve insanca çalışmak istediğimiz için hukuksuz bir şekilde yargılanarak cezaevlerine atıldık.

"HAK İSTEMEK SUÇ DEĞİLDİR"

Bizler hiçbir şekilde suçlu olduğumuzu düşünmüyoruz. Hak istemek suç değildir. Asıl suçlu, biz işçileri insanlık dışı çalışma koşullarına mahkum eden İGA patronlarıdır.

Buradan tüm kamuoyuna sesleniyoruz: Bizleri merak etmeyin, keyfimiz ve moralimiz gayet yerinde. Sesimize ses olan tüm dostlara selamlar.

İnşaat işçisi köle değildir

Cezaevlerindeki 3. Havalimanı şantiyesinde tutuklanan inşaat işçileri ve İnşaat İşçileri Sendikası temsilcileri

(HABER MERKEZİ)