Uğur Mumcu anıtının yanına elektrik trafosuArtı Gerçek

Uğur Mumcu anıtının yanına Başkent Elektrik tarafından trafo dikildi.Cumhuriyet Gazetesi'nin baş yazarıyken 24 Ocak 1993 tarihinde otomobiline konulan bombayla katledilen Uğur Mumcu’nun katledildiği yere yapılan anıtın yanına elektrik trafoso yerleştirdiler.

Her yıl anma törenlerinin düzenlendiği anıtın hemen yanına Başkent Elektrik tarafından konulan trafonun hem anma için toplanılan alanı daralttığı hem de Uğur Mumcu'nun anısına saygısızlık yapıldığı için tepki dösteriliyor.

İlk tepki Uğur Mumcu’nun çocukları Özge ve Özgür Mumcu'dan geldi. Uğur Mumcu anıtının yanına trafo yerleştirilmesine Twitter'dan yayınladıkları mesajlarla tepki gösteren Özge ve Özgür Mumcu, yapılan işlemin saygısızlık olduğunu ve derhal son bulmasını istedi.


Uğur Mumcu’nun kızı Özge Mumcu, anıta yapılan saygısızlığa, “Babamın öldürüldüğü yere bu yaptığınız saygısızlık! Bu trafo buradan kaldırılmadığı sürece her gün yazmaya kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz!” sözleriyle tepki gösterdi.

 

 

Uğur Mumcu’nun oğlu gazeteci Özgür Mumcu tepkisini “Küfredecektim fakat küfrümün bile sizden kıymetli olduğunu fark ettim. Gel kafamıza dik trafonu rahatla” ifadeleriyle dile getirdi. (HABER MERKEZİ)