Üniversite alanına cezaevi ihalesi isyanıArtı Gerçek

Antalya Manavgat'taki üniversite alanı olarak ayrılan bölge için cezaevi ihalesi yapıldı. Tepki gecikmedi.


HABER MERKEZİ- Antalya Manavgat'a bağlı Ilıca Beldesi’ne üniversite alanı olarak ayrılan araziye cezaevi ihalesi yapıldı.

ZİNDAN DEĞİL ÜNİVERSİTE

Cezaevi'nin yapılmasına tepki gösteren CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara "Zindan değil, üniversite istiyoruz. Bu alan üniversite yapılmak üzere ayrılmıştı'' dedi.

YABANCILAR MÜLKLERİNİ SATIYOR

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Manavgatlılar. daha önce üniversite alanı olarak ayrılan 480 dönümlük arazide üniversite yapımından vazgeçilmesine isyan etti, yörede yerleşik bulunan yabancılar da evlerini satmaya başladı.

Tüm tepkilere rağmen cezaevi ihalesi 115 milyon lira bedel ve yüzde 20 artırım ile yapıldı. CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, ‘'Zindan değil, üniversite istiyoruz. Bu alan üniversite yapılmak üzere ayrılmıştı'' dedi.

AMACINIZ NEDİR?

Cezaevi ihalesinin 115 milyon artı KDV artı yüzde 20 artırımla yapıldığını da hatırlatan Kara şöyle devam etti: “Bu parayla Manavgat'a 4 fakülte yapılıp, Manavgat Üniversitesi kurulur. Amacınız cehalet içinde bir gençlik yetiştirip, bunları koyacak cezaevleri yaratmak mı? Bir eğitim kurumu ile onlarca cezaevi kapatılır.”

AK PARTİLİ ESKİ BAŞKAN DA TEPKİLİ

AKP'li eski başkan Rafet Ünal ise, bölgenin cezaevi yapımına uygun olmadığını belirtti ve ‘'Cezaevi de ihtiyaç ama biz buraya üniversite ve kent parkı istiyoruz'' dedi.