'Üniversite değil yarı açık cezaevi'Artı Gerçek

Ege Üniversitesi'ne emniyet müdürü atanmasına tepki gösteren Prof. Dr. Nilgün Toker, Ege Üniversitesi'nin yarı açık cezaevine dönüştüğünü söyledi.


HABER MERKEZİ - İzmir Ege Üniversitesi'ndeki güvenlik konularıyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Bornova 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya'nın Ege Üniversitesi'ne Emniyet Müdürü olarak atandığını duyurmuştu. Uygulamadan öğrencilerinde memnun olduğunu savunan Budak, öğrencilerin bu haliyle güvende olduğunu belirtmişti.

'ÜNİVERSİTE DEĞİL CEZAEVİ'

Türkiye'de ilk kez uygulanan uygulamaya tepki gösteren Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Dr. Nilgün Toker, üniversitenin 2015 yılında Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yaşamını yitirdiği olayın ardından Valiliğe teslim edildiğini söyledi. Ege Üniversitesi'nin 2015 yılından bu yana Valilik kontrolünde, yarı açık cezaevi olduğunu söyleyen Toker, emniyet müdürü atanmasının üniversitenin mevcut durumuna yakışır bir durum olduğunu belirtti. "Ege Üniversitesi'ne Emniyet Müdürü atamak ne demek" diye soran Toker, uygulama ile birlikte Üniversite'nin Valiliğe bağlı bir cezaevi olduğunun, adı konulması suretiyle kabul edildiğini kaydetti. (Mezopotamya Ajansı)