Uyuşturucu operasyonunda başkomisere gözaltıArtı Gerçek

Cinayet Büro Başkomiseri F.Y., uyuşturucu şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alındıHABER MERKEZİ - 'Uyuşturucu baronu' olduğu belirtilen İranlı Naji Sharifi Zindaşti geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Zindaşti’nin çetesiyle bağlantısı olduğu öne sürülen Cinayet Büro Başkomiseri F.Y.’nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu ortaya çıktı.

Naji Sharifi Zindaşti’nin yakalandığı operasyonun ardından çeteyle bağlantısı olduğu iddiasıyla eski Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı. 2014’te Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürmesi olayını azmettirdiği iddiasıyla tutuklanan Orhan Üngan, uyuşturucu hesaplaşmalarındaki cinayetlerde F.Y. ile birkaç polisi rüşvet almakla suçlamıştı. Zindaşti’nin, F.Y.’yi Dubai’ye tatile gönderdiğini söyleyen Üngan, ikilinin mesajlaşmalarını da delil olarak mahkemeye sunmuştu.


[Suç örgütü lideri Zindaşti düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı] 

Gazete Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre Avukat Kudbettin Kaya cinayetini aydınlatmak için çalışmalarını sürdüren polis, İstanbul ve Muğla’da önceki gün eşzamanlı operasyon yaptı. Olaydan sonra kaçan tetikçinin terk ettiği araçta bulunan parmak izlerinden yola çıkarak isimleri belirlenen şüphelilere yönelik birçok adres basıldı. B.K., İ.K.A., E.A., ve A.T.’nin gözaltına alındı.

Öte yandan Zindaşti’nin villasına yapılan baskında, 30 Nisan 2017’de Maslak’taki silahlı saldırıda GEM TV sahibi İranlı asıllı İngiliz vatandaşı işadamı Saeel Karimian ile ortağının öldürülmesiyle ilgili aranan A.K.’nın da yakalandığı ortaya çıktı.