Yeni iPhone'ların tanıtılmasına saatler kaldıArtı Gerçek

ABD'li teknoloji devi Apple bugün 20.00'de başta üç yeni iPhone modeli olmak üzere şirketin yeni ürünlerini tanıtacak.Yeni üç iPhone modelinin isimlerinin iPhone XS, XS Max ve XR olacağı kesinleşmiş durumda. Apple resmi sitesinde tüketicilere yeni ürünler hakkında bilgi veren bazı sayfalar ve satış kısmını güncellemeye aldı.

iPhone XS 5,8 inç iPhone XS Max 6,5 inç ebatlarında olacak. Daha ucuz olan iPhone XR'ın, siyah, beyaz, kırmızı, sarı, mavi ve mercan gibi renk seçenekleri mevcut. iPhone XS Max'ın belleği daha yüksek olacak. 512 GB kadar büyük bir bellek ilk kez bu modelle tüketiciye sunulacak. Tahminen bu nedenle XS Max'ın fiyatı da daha yüksek olacak.

Apple’ın piyasadaki en pahalı telefonunun iPhone XS Max olacağı iddia ediliyor. iPhone XS Max fiyatı 1050 dolar olarak yansıyabilir. Ayrıca 5.8 inç boyutundaki OLED ekrana sahip olan iPhone XS modelinin başlangıç fiyatınınsa 999 dolar olabileceği belirtiliyor. Resmi olmayan açıklamalara göre en uygun fiyatlı modelin iPhone XR olacağı. Bu model aynı zamanda iPhone 9 olarakta düşünülebilir. Sınırlı miktarda üretileceği söylenen iPhone XR'in A12 işlemci ve 3 GB RAM'e sahip olması bekleniyor. LCD ekran ile donatılmış neredeyse çerçevesiz bir ön yüze sahip olacak olan iPhone XR, 12 MP arka kamera ile birlikte gelecek. (HABER MERKEZİ)