'Almanya, Türkiye ve Kanada uyruklu 3 IŞİD'li yakalandı'Artı Gerçek

QSD'nin Deyrizor kırsalındaki operasyonlarının sürdüğü belirtiliyor.YPG Basın İrtibat Merkezi, Deyrizor'da özel bir operasyon sonucu yabancı uyruklu 3 IŞİD'linin yakalandığını belirtti. Açıklamada yakalanan IŞİD'lilerin Almanya, Kanada ve Türkiye uyruklu oldukları bildirildi.

Açıklamada, "Kobanê ve Cizre'de başarıyla sonuçlandırılan operasyonlar ve en son Dêrezor'da sürmekte olan Cizre Fırtınası Hamlesi de bu kapsamda yürütülen mücadelenin en önemli tarihsel kanıtlarıdır. Bugün Rojava ve Kuzey Suriye’de yürütülen direniş savaşımız, gerçekleşen her hamle de sağlanan başarılar ile insanlığın umudu haline gelmiştir. Ortadoğu ve Kürdistan coğrafyasında halkların geleceğini garanti altına alacak olan bu mücadele her zamankinden daha güçlü bir biçimde önemli kazanımlar elde ederek devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABER: QSD: 24 SAATTE 38 IŞİD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

SUSE BELDESİ IŞİD'DEN ALINDI

Öte yandan, QSD Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada, IŞİD'le yaşanan yoğun çatışmaların ardından QSD'lilerin Suse beldesine girdiği ve çatışmaların devam ettiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, çok sayıda stratejik noktanın QSD'liler tarafından ele geçirildiği belirtildi.

Bölgede dün öğleden sonra başlayan çatışmaların halen devam ettiği de bildirildi. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)