Zarrab'a karşılık McGurkArtı Gerçek

Yandaş medya AKP'nin planını deşifre etti: ABD'nin IŞİD'le mücadele özel temsilcisine dava açılıyor.

HABER MERKEZİ- Reza Zarrab davası ile ABD'nin Erdoğan'a 'darbe yapmaya çalıştığını' ileri süren AKP'nin karşı hamle olarak Brett McGurk'a dava kartını masaya süreceği ortaya çıktı. Planı da AKP'ye yakın Yenişafak açıkladı.

Yenişafak bugünkü manşetinde "Terörün arkasında bu adam var" diyerek McGurk'un fotoğrafını paylaştı ve "Üç ülkeyi kana bulayan McGurk bu topraklardan sürülmeli" diye yazdı.

Yenişafak'ın ABD'nin IŞİD'le mücadele özel temsilcisi Brett McGurk'a yönelik haberinde ise şöyle denildi:

"ABD'nin DEAŞ ve PKK ile ortaklığı Rakka'da DEAŞ'lılar'ın tahliyesi, yerlerine PKK'lıların yerleştirilmesi tiyatrosuyla deşifre oldu. Bölgedeki terörün arkasındaki güç olan ABD'nin Suriye, Irak ve Türkiye'deki terör saldırıları Brett McGurk tarafından organize ediliyor. McGurk, Türkiye'de bin üzerinde asker, polis ve sivilin ölümünden bizzat sorumlu tutulacak ve hem savaş suçlusu hem terör destekçisi olarak yargılanacak.

HERKES DAVA AÇABİLİR

Irak, Suriye ve Türkiye'de terör saldırıları McGurk ismi üzerinde derinleştikçe aydınlanacak. Terör mağdurları ve yakınları McGurk'a hem yerel hem de uluslararası mahkemelerde dava açabilecek. Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Güner, "Dava açarım. Yeter ki devlet bana destek versin" diye konuştu.

BM'DE GÜNDEME GETİRMELİ

Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, DEAŞ'lıların Rakka'dan tahliyesini için 'Türkiye'nin BM nezdinde girişimde bulunma hakkı var. Bu kişilerin kaçırılması tüm dünyanın problemi' ifadelerini kullandı. Avukat Cüneyt Toraman da şehit ailelerinin teröre destek veren herkes hakkında tazminat davası açabileceğine dikkat çekti.