Zarrab'a 'tecavüz' suçlamasıyla dava açıldıArtı Gerçek

ABD'de yargılanan Reza Zarrab’ın adı açıklanmayan eski bir hücre arkadaşı, Zarrab'ı, kendisine tecavüz etmek ve cinsel tacizde bulunmak iddiasıyla mahkemeye verdi.

HABER MERKEZİ - Zarrab'ın hücre arkadaşına tecavüz ettiği iddiasını New York Times (NYT) gazetesinin Zarrab davasını takip eden muhabiri Benjamin Weiser gündeme getirdi.

Weiser'in NYT'da yayınlanan haberine göre; Manhattan hapishanesinde Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkûm, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Zarrab'ın avukatlarından Robert J. Anello, iddiaları "ölçüsüz" olarak nitelendirdi.

Dün açılan davaya konu eylemlerin Kasım 2016-Mart 2017 arasında yaşandığı iddia edildi. Adı açıklanmayan mahkûmun 60'lı yaşlarının başında olduğu belirtildi. Davacının "O dönemde çok korktuğum ve utandığım için şikayetçi olamadım" dediği belirtiliyor.

Davacının avukatı Alexei Schacht'a göre cezaevi yönetimi soruşturma açtı ama delil bulamadı.

İddiaya göre; Zarrab, devletin sağladığı avukat tarafından savunulan mahkûm için özel avukat tutma ayrıca Afrika'daki ailesine para gönderme teklifinde de bulundu.

Dava dosyasında söz konusu mahkûmun, "daha genç ve daha güçlü adam karşısında çaresiz kaldığı" ve "karşı koyamadığı" iddiası da yer aldı.