Polise 'bu kadar acımasız olmayın' dedi kolu kırıldı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek eylemine polis müdahalesi sırasında kolu kırılan Gülsüm Elvan suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

ARTI GERÇEK-  İstanbul Kadıköy'de Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işini geri almak için başlattığı açlık grevi eylemine destek için toplanan gruba polis müdahalesi sırasında kolu kırılan Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan savcılığa suç duyurusunda bulunacak. 

POLİS GÜLSÜM ELVAN'IN KOLUNU KIRDI haberi için tıklayınız 

Dün açlık grevindeki eğitmenler için Sürreyya Operası önünde destek eylemi yapılmıştı. Eylem sırasında kafede oturduklarını söyleyen Sami Elvan, polisin sert müdahalesi karşısında eşi Gülsüm Elvan'ın dayanamayarak, 'Bu kadar acımasız olmayın' demeye gittiğini ve bu nedenle polisin kendisini gözaltına almaya kalkıştığını söyledi. 

Polisin gözaltı sırasında Gülsüm Elvan'a ters kelepçe taktığını belirten Sami Elvan, arbede sırasında eşinin kolunun kırıldığını aktardı. Eşinin evde dinlendiğini belirten Sami Elvan "Kadıköy'de eşim o esnada kızımızın hocasıyla görüşmek üzere bulunuyordu. Sonrasında bir kafede otururken sokakta Nuriye ve Semih eylemine bir müdahale oldu. Elbette insan haklarını savunan herkesin sonuna kadar yanındayız ama bu esnada eylemde bile değildi eşim" dedi. 

'İnsan hakları konusunda desteğimiz sonsuz' diyen Elvan, "Nuriye ve Semih önce işini kaybetti, haklarını aramak için bedenlerini koydu ortaya, bizim kolumuz kırılmış çok mu... Ama yapanın yanına kar kalmasın istiyoruz, hakkımızı sonuna kadar arayacağız ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" açıklaması yaptı.