IŞİD sanığı AKP’li Şahin'le toplantı yapmış

IŞİD üyeliğinden dava açılan Bahaa Alden Najeep, AKP’li Fatma Şahin'le görüştüğünü söyledi.

HABER MERKEZİ- 10 Ekim Ankara Katliamı ve Antep Kına Gecesi Katliamı'nın faillerinden Mehmet Kadir Cabael hakkında hazırlanan polis fezlekesinde skandal bir iddia ortaya çıktı.

IŞİD davası sanığı Bahaa Alden Najeep, AKP’li Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştüğünü belirterek, 'Suriyelilerin sorunları ve özellikle Kobani eylemlerinde beni toplantıya çağırdı. Her iki ayda bir beni çağırırlar, toplantılara katılırım' dedi.

IŞİD üyeliğinden hakkında dava açılan Bahaa Alden Najeep, AKP’li Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le görüştüğünü öne sürdü.

İKİ AYDA BİR TOPLANTIYA ÇAĞIRIRLARDI
Evrensel'den Tamer Arda Erşin'in haberine göre İddianamede, 10 Ekim Katliamı davasının görüldüğü Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen polis fezlekesinde ifadesi bulunan Najeep, Fatma Şahin'le Kobanê eylemleri sonrasında görüştüklerini söyleyerek, "Suriyelilerin sorunları ve özellikle Kobani eylemlerinde beni toplantıya çağırdı. Her iki ayda bir beni çağırırlar, toplantılara katılırım" dedi.

SURİYE'YE GÖNDERDİĞİ TELSİZLERİ ANLATTI
Najeep ifadesinde, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yöneticilerinin isteği üzerine dernek kurduğunu, derneğin amacının ABD ve diğer ülkelerden gelen yardımları Suriye'ye geçirmek olduğunu söyledi. Najeep ifadesinde gelen yardımlar arasında yer alan telsizleri nasıl Suriye'ye gönderdiğini de anlattı.

Kendisinin IŞİD üyesi olmadığını ve bombalı saldırıyla ilişkisi bulunmadığını ileri süren Najeep, suçsuz olduğunu kanıtlamak için Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile 2014 yılında yaptığı görüşmeyi anlattı.