'Kılıçdaroğlu cezaevine gidiyor'

'Adalet yürüyüşü'nden rahatsız olan yandaşlar tehditlerini sürdürüyor.

HABER MERKEZİ- Abdurrahman Dilipak, 'Kılıçdaroğlu cezaevine gidiyor', Kılıçdaroğlu’nun “cezaevine doğru büyük yürüyüş”ü sürüyor. Kendi ayağı ile tıpış tıpış gidiyor. Durmak yok yola devam. Teşekkürler bayım" diye yazdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet yürüyüşünden rahatsız olan yandaş köşe yazarları Kılıçdaroğlu'na ve CHP'lilere yönelik tehditlerini sürdürüyor. Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugün 'Teşekkürler Kılıçdaroğlu!' başlıklı yazısında hem CHP liderinden yürüyüşü bitirmesini istedi hem de 'cezaevi'yle tehdit etti.

Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Çakma Gandi’nin çakma gezisi sanırım siyasi mizah için iyi bir malzeme olacak. Media da hareketlenecek. Gördüğüm kadarı ile ulusal ve yerel Media %60 oranında bu eyleme karşı. %25’i arada duruyor. Sonunun nereye varacağını bilmedikleri bir eyleme angaje olma konusunda sermaye de, STK’lar da ihtiyatlı yaklaşıyor. Uluslararası aktörler de bu defa daha ihtiyatlı. Bir de kendi dertleri kendilerine yetiyor. Anlayacağınız Kılıçdaroğlu onlara da umut vermiyor. Küçük bir grub destek veriyor. Kimse “yenilecek bir at”a oynamak istemiyor sonuçta. Ha, bu arada yürüyüşçülerin tempoları düştü. Yürüyüş daha da uzayacak gibi. Bayramdan sonra birçok kişi tatil için yola çıkacağından bayram sonrasına fazla kişi kalmayacağı ihtimali de var. Bir de basın, güvenlik dron’larla sürekli çekim yapılıyor.. Bir provokasyon ya da bir olay çıkması halinde kişiler başlarının ağrımasından endişe ediyorlar. Yani daha birkaç gün içinde, bazı sanatçı katılımları da olmasına rağmen heyecan verici bir gelişme yok. İl ve ilçelerde de bir hareketlilik gözükmüyor. Tencere tava çalanlar yok. Kılıçdaroğlu da doktor kontrolünden geçtiğine göre, sağlık ve siyasi çalışmalarını bahane ederek o da her zaman yaptığı gibi geri dönebilir..

Zaten söyleyeceğini de söyledi. Her söylediği alay konusu da olunca, ne yapsın adamcağız. Sonuçta yanlışın neresinden dönülürse orası kârdır. Hele batılı dostları da beklediği kadar destek vermeyince.. Amaaan sen mi kurtaracaksın vatanı Kılıçdaroğlu(!). Sahi “Ne olacak bu memleketi hali” Ramazan’dan sonra devam edecekseniz buz, rakı, tuzlu leblebi de lazım bu durumda! Biraz da AOÇ birası! Bak, AK Parti “Yol vergisi” de almıyor. Ne güzel hızlı tren de var. Çok ısrar etme, yol yakınken dön.. Senin için de yapıldı bu demiryolları. Kendine acımıyorsun bari korumalarına merhamet et ya hu! Aralarında oruç tutanlar da vardır. :) Yazık o kadar gazeteciyi de taktın peşine.. Yine de sen bilirsin, yaptığın işin cezasını ayaklar çekecek. Ayakkabıcılar sevinsin, ne diyeyim! 

Bir son dakika notu: İddia gerçekse, MİT TIR’ları görüntülerini Ekrem Dumanlı Kılıçdaroğlu’na, Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu’na, o da Can Dündar’a vermiş! Kılıçdaroğlu’nun telaşı da, Erdoğan’ın yürüyüşle ilgili açıklamasında yargı uyarısının sebebi de şimdi daha iyi anlaşılıyor. Kılıçdaroğlu’nun “cezaevine doğru büyük yürüyüş”ü sürüyor. Kendi ayağı ile tıpış tıpış gidiyor. Durmak yok yola devam. Teşekkürler bayım."