Kızını İstanbul'a götüremeyince İstanbul'u evine getirdi

Hakkari Yüksekova'da yaşayan Aydın Güder, Boğaz Köprüsünü görmek isteyen kızını İstanbul'a götüremeyince köprünün maketini yaptı.


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir baba yaşayan Aydın Güder, Boğaz Köprüsü'nü görmek isteyen kızını İstanbul'a götüremeyince, köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yaptı.

Hürriyet gazetesinin aktardığı habere göre, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Güder ailesinin ikinci sınıf öğrencisi kızları Yağmur, babasına İstanbul'daki Boğaz Köprüsü'nü çok merak ettiğini ve gidip görmek istediğini söyledi. Kızının isteğini yerine getirememenin üzüntüsünü yaşayan baba Aydın Güder, çareyi Boğaz Köprüsü'nü evine getirmekte buldu. Kendi imkanlarıyla yaptığı Boğaz Köprüsü'nün maketine ışık ve ses sistemini yerleştiren Güder, geceleri kızı Yağmur ile beraber martı sesleri eşliğinde Boğaz Köprüsü'nün ışıklarını izliyor.

Kızı Yağmur'un yaptığı köprüyü çok beğendiğini söyleyen baba Güder, "Kızım köprünün gerçeğini görmek istiyor. Nasip olursa, inşallah bir gün kızımı İstanbul'a götürüp Boğaz Köprüsü'nden geçirmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

'AYNISINI YAPMAM İÇİN SİPARİŞ VERDİLER'

Baba Güder, yaptığı köprüyü komşularının ve Yağmur'un arkadaşlarının çok beğendiğini belirterek, "Çocuklar hep televizyondan İstanbul'u görüyorlar ve merak ediyorlar. Birkaç kişi benden aynısını yapmam için sipariş de verdi. Destek verilirse kızım Yağmur gibi İstanbul'u görmek isteyen çocuklara köprüler yapabilirim" dedi. Babasının yaptığı köprüyü çok beğendiğini söyleyen Yağmur, İstanbul'u görmeyi çok istediğini söyledi.