Rock yıldızı Cornell hayatını kaybetti

Rock müziğin önemli isimlerinden, Soundgarden ve Audioslave'in vokali Chris Cornell 52 yaşında yaşamını yitirdi.

HABER MERKEZİ - Ölüm haberini Cornell’ın menajeri Brian Bumbery duyurdu. Bumbery, Cornell'in dün gece (17 Mayıs 2017) konser için gittiği Detroit'te hayatını kaybettiğini açıkladı.

Associated Press’te (AP) yer alan habere göre, Cornell’ın ölümü için “ani ve beklenmedik” ifadelerini kullanan Bumbery, Cornell’ın karısının ve ailesinin ölüm haberi sonrası sarsıldıklarını ve ölüm nedeniyle ilgili olarak adli doktorlarla yakın iletişim içinde olduklarını söyledi.

Bumbery, ailenin özel hayatın gizliliğine de saygı duyulmasını talep ettiğini de dile getirdi.

CORNELL'İN MÜZİK SERÜVENİ
Cornell, ilk olarak ünlü grunge grubu Soundgarden ile adını duyurdu.

1984-1997 arasında Soundgarden’da vokal yapan Cornell, ayrıca ilk dönemlerde bateri ve sonrasında gitar da çaldı.

Cornell, 1990’da hayatını kaybeden Mother Love Bone grubu vokalisti Andrew Wood’un anısına tek albüm yapan Temple of The Dog grubunda Eddie Vedder, Stone Gossard, Jeff Ament, Mike Mc Cready ve Matt Cameron’la birlikte yer aldı.

1997’de Soundgarden’dan ayrıldıktan sonra bir solo albüm yapan Cornell, daha sonra Rage Against The Machine’in gitaristi Tom Morello, basçısı Tim Commerfold ve davulcusu Brad Vilk ile birlikte 2001’de Audioslave’de müzik yapmaya başladı.

2007’de Audioslave’in de dağılmasının ardından, 2010’da Soundgarden’ın yeniden birleştiği açıklandı ve Cornell Soundgarden’a döndü.

Cornell bugüne kadar beş solo albümün yanı sıra çok sayıda film müziğine de imza attı. Pek çok sanatçıyla ortak performans sergiledi.