'Nuriye-Semih' yasak bıçak atmak serbest

Beşiktaş-Konyaspor maçında 'Nuriye-Semih yaşasın' pankartı açan taraftar tutuklandı, sahaya bıçak atan taraftar ise serbest kaldı.

HABER MERKEZİ- Beşiktaş taraftar gruplarından Beleştepe, Süper Kupa maçında 'Nuriye-Semih yaşasın' pankartı açan Volkan Çalışkan’ın tutuklandığını açıkladı.

Samsun'da oyanan Beşiktaş-Konyaspor arasındaki Süper Kupa maçında “Nuriye-Semih yaşasın” pankartı açan Volkan Çalışkan’ın tutuklandığı bildirildi.

'GÜLMEN VE ÖZAKÇA İSİMLERİNİN YASAKLANMASI SUÇ' haberi için tıklayınız

Beşiktaş taraftar gruplarından Beleştepe, konuya ilişkin Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

'Konyaspor maçında #NuriyeSemihYaşasın dedikleri için haklarında yakalama kararı çıkartılan 17 arkadaşımızdan biri Volkan Çalışkan bugün gözaltına alınmış ve tutuklanarak Sincan cezaevine gönderilmiştir.

Samsun Valiliği, Beşiktaş-Konyaspor arasındaki Süper Kupa maçında, KHK ile görevden ihraç edildikten sonra "İşimi ger istiyorum" talebiyle açlık grevine başlayan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için 'Nuriye Semih Yaşasın' pankartı açanlara 'terör örgütü propagandası' suçundan adli soruşturma açıldığını duyurmuştu.

SAHAYA BIÇAK ATAN SERBEST KALDI
Aynı maçta sahaya Kelebek olarak nitelendirilen bıçak attığı belirlenen T.P. gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Daha önceden poliste suç kaydının bulunmadığı belirtilen T.P. hakkında, "Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair" Kanun uyarınca işlem yapıldığı belirtilmişti.