Uçakta doğan bebeğe ömür boyu bilet

Hindistan'da özel bir hava yolu şirketinde dünyaya gelen bebeğe şirket ömür boyu bedava bilet hediye etti.

YAŞAM- Hindistan'da özel havayolu şirketi Jet Airways, uçakta doğan bir bebeğe ömür boyu bedava bilet vereceğini açıkladı. Bebek, Suudi Arabistan'ın Dammam kentinden kalkan uçak 10 bin metre yükseklikteyken prematüre olarak dünyaya geldi.

BBC'de yer alan habere göre ebelik eğitimi olan Mini Wilson adlı hostesin yardımıyla doğan bebekle annesinin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Boeing 737 tipi uçak Hindistan'ın Koçi gitmesi gerekirken doğum nedeniyle Mumbai'ye indi. Uçakta dünyaya gelen bebeğe şirket, ömür boyu ücretsiz bilet vereceğini duyurdu.

Birçok havayolu şirketi, 36 haftaya kadar hamililiklerde anne adaylarına uçuş izni veriyor. Ancak 28 haftadan sonra doktor onayı gerekiyor. Geçtiğimiz yıl dünya genelinde uçuş sırasında en az beş bebek dünyaya geldi.

ŞİRKETLER UÇAKLARINDA DOĞAN BEBEKLERE NE HEDİYE ETTİ?

2016'da Jetstar Asia'nın Singapur-Rangun seferinde doğan bir bebeğe Saw Jet Star adı verildi. Şirket, bu jest karşılığında aileye bin dolarlık bebek bakım ürünü hediye ederken,
Cebu Pacific Air, geçen yıl Dubai-Manila seferinde doğan bir bebeğe bir milyon mil puanı verdi.

AirAsia'nın 2009'da Penang-Kuçing seferi sırasında doğan bebeğe şirket ömür boyu ücretsiz bilet vereceğini açıklamıştı. Virgin Atlantic uçak şirketi ise uçakta doğan bir bebeğe 21 yaşına kadar bedave bilet vereceğini duyurmuştu.

İngiliz havayolları British Airways, 1990'da Gana-Londra seferinde doğan bir bebeğe 18'nci doğumgünü için bir first class bilet hediye etmişti.