'Cemal Kaşıkçı'nın kardeşi Cidde'deki evinde öldürüldü' iddiasıArtı Gerçek

Ahmet Kaşıkçı’nın 18 yaşındaki oğlu Muhammed Kaşıkçı'nın kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi.Lübnan'ın başkenti Beyrut’ta bir gazete, geçen hafta Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan ve öldürülerek parçalandığı iddia edilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kardeşinin ve karısının Cidde’de Pazartesi gecesi eve giren maskeli kişiler tarafından öldürüldüğünü, çocuklarının kaçarak kurtulduğunu yazdı.

Diyar gazetesinin haberine göre, Ahmet Kaşıkçı’nın bir komşusu, eve giren şahısların ellerinde kılıçlar olduğunu ve kafasını koparana kadar Ahmet Kaşıkçı ve karısının başına ve omuzuna kılıç salladıklarını, Ahmet Kaşıkçı'nın üç çocuğunun kaçarak komşularının evine sığındığını söyledi.

İLGİLİ HABER: WASHINGTON POST'TAN SUUDİ PRENSE 'KAŞIKÇI' SUÇLAMASI

İLGİLİ HABER: KAŞIKÇI'YI ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN SUUDİLERİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Komşular, daha sonra Suudi polislerin gelerek kendilerine dağılmalarını söylediğini ve cesetleri alıp bilinmeyen bir yere götürdüklerini, daha sonra gelen polislerin evde sabaha kadar inceleme yaptıklarını söyledi.

Ahmet Kaşıkçı’nın 18 yaşındaki oğlu Muhammed Kaşıkçı'nın kaçarak izini kaybettirdiği belirtildi. 

Polisin, Ahmet Kaşıkçı'nın evinin kapısını demir bloklarla kapatarak, eve kimsenin yaklaşmaması emrini verdiği kaydedildi. (DIŞ HABERLER SERVİSİ)