‘11 Eylül’de 3. binayı biz yıktık’

36 yıl CIA'da istihbarat memuru olarak görev yapan Malcolm Howard, 11 Eylül’de yıkılan 3. binayı kontrollü bir şekilde patlattıklarını iddia etti.


DÜNYA - Amerika’dan yayın yapan Your News Wire internet sitesine konuşan 79 yaşındaki emekli CIA ajanı Malcom Howard, 11 Eylül saldırıları sırasında yıkılan üçüncü bina World Trade Center 7’ın “kontrollü yıkımı”nda görev aldığını iddia etti.

Geçtiğimiz Cuma günü New Jersey’deki bir hastaneden taburcu olduktan sonra birkaç haftalık ömrü kaldığını söyleyen Howard, 11 Eylül saldırısına ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

36 yıl CIA istihbarat memuru olarak çalışan Howard, mühendislik eğitimi alması ve daha önceki görevlerinde yıkım işlerinde tecrübeli olması nedeniyle üst düzey CIA ajanları tarafından World Trade Center 7’ın yıkımı görevine dahil edildiğini belirtti.

Binayı kontrollü bir şekilde patlatırken herhangi bir zorlukla karşılaşmadıklarını belirten Howard, World Trade Center 7’deki işyerlerinin çoğunun CIA tarafından kiralanan işyerleri olmasının da işlerini kolaylaştırdığını açıkladı.

İnşaat mühendisliği mezunu olan Howard, 1980’lerin başında CIA’ya dahil olduktan sonra CIA’da uzun yıllar patlayıcı maddeler uzmanı olarak çalışmış. Howard, CIA’da bulunduğu yıllarda patlayıcı yerleştirme işlerinde tecrübe sahibi olduğunu ve birçok operasyonda görev aldığını belirtti..