FORUM

Fikir Meydanı

Artı Gerçek, değişik konular ve gelişmelerle ilgili olarak çok farklı düşüncelerin, değerlendirmelerin, yaklaşımların ve yorumların ifade edilebilmesi, tartışılması için  sizleri ‘Fikir Meydanı’ na davet ediyor.

Söyleyecek yeni ve özgün düşüncesi, fikri, analizi, yaklaşımı ya da sözü olan herkes bu FORUM’a katılabilir.

Özgür ve özgün düşüncelerin FORUM’una hoşgeldiniz.

Yazılarınızı [email protected] adresine bekliyoruz…

Devletin gözünde ‘terörist’, ne suçlu vatandaştır ne de düşman askeri; üstü hukuken baştan çizilmiş, yani ‘yok’, dolayısıyla fiziken de yok edilmesinde beis bulunmayan bir canlıdır.

HDP’yi ve Demirtaş’ı unutturmaya çalıştılar ama başaramadılar ve şu an yine her yerde olmasa da HDP var, Demirtaş var ve seçime giriyorlar.

Adalete güven ve siyasi iktidara güven olursa yabancı yatırımcı gelir, üretim artar ve o döviz kalıcı olur. Mecut iktidarın Türkiye’yi düze çıkarması imkansızdır.

Yerlilere karşı savaş sırasında, siyahlar yani diğer azınlık öldürülmezdi. Yardımcı rollerde, figüran olarak yer alırlar, genellikle fedakar hizmetçiler olurlardı.

Siirt'te geçen Nisan seçimlerini değerlendirirken 'enişte inişte' demiştik, bu yılki seçimi ise 'enişte gidişte' esprisiyle noktalıyoruz.

Kürtler birlik olduklarında hükümet, devlet başkanı ve parlamento başkanı seçimlerinde aktif rol üstlenebilirler. Peki, evlerinin içini toparlayamayanlar bu işin üstesinden gelebilir mi?