FORUM

Fikir Meydanı

Artı Gerçek, değişik konular ve gelişmelerle ilgili olarak çok farklı düşüncelerin, değerlendirmelerin, yaklaşımların ve yorumların ifade edilebilmesi, tartışılması için  sizleri ‘Fikir Meydanı’ na davet ediyor.

Söyleyecek yeni ve özgün düşüncesi, fikri, analizi, yaklaşımı ya da sözü olan herkes bu FORUM’a katılabilir.

Özgür ve özgün düşüncelerin FORUM’una hoşgeldiniz.

Yazılarınızı [email protected] adresine bekliyoruz…

ODTÜ kampüsünün ön bahçesi olarak nitelenecek mevcut arazi sit alanı olmasaydı da yapılan yolun güzergâhının tartışmalı alandan geçmesi teknik ve bilimsel olarak sakıncalı bir konudur.

Devletlerin vicdanı olmaz, çıkarları olurmuş. O çıkarları bir yönüyle etkisiz kılıp vicdana yer açmak elimizde. Bunun için de planlı, programlı, etkili bir çalışma yürütmek gerekir.

Ölüm onu ekmeğinin peşinde bir köyde bulmuştu. Öldürenler, her zaman yaptığını yapmış, Ercan'ı 'terörist' olarak göstermeyi ihmal etmemişlerdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevindeki 125. günleri. Bizler saymayı bıraksak da; vücudumuzun belleği, açlığı ve açlığın yol açtığı değişiklikleri gün güne kaydediyor.

TİP'e karşı düşmanlık ve dışlama kampanyası o denli etkindi ki, belli günlerde parti genel merkezine Aybar ve bir kaç yöneticiyle bizim gibi tek tük militandan başka uğrayan kalmamıştı.

Hamburglular yalnızca korumaları değil Erdoğan'ı da istemiyor. Türkiye’deki anti demokratik uygulamalarla birlikte dünyaya ihraç ettiği şiddet bu itirazın en güçlü nedeni.