Erdoğan'ın yeğeni: Sopadan geçirilmişArtı Gerçek

Cumhurbaşkanının yeğeni Ömer Erdoğan, Akit TV Haber Müdür hakkında dikkat çeken bir yazı paylaştı.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ömer Erdoğan, Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’la ilgili "Geceye Bir Not: ‘Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Sopadan Geçirilmiş..." dedi.

Ömer Erdoğan, Akit TV'deki bir programda generaller hakkında 'eşek' ifadesi kullanan ve daha sonra saldırıya uğrayan Murat Alan için dikkat çeken bir mesaj yazdı.  

Yurt gazetesinde yer alan habere göre Ömer Erdoğan sosyal medya platformu Facebook'tan “Geceye Bir Not: ‘Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Sopadan Geçirilmiş...’” diye yazdı.

Ardından gelen tepki yorumları üzerine Ömer Erdoğan yeni bir mesaj daha yazarak şöyle dedi:

“Akit TV’de yayınlanan ‘Ters Kutuplar’ adlı programa konuk olan Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan’ın canlı yayında Türk askeriyle ilgili yaptığı ‘eşek’ benzetmesi tepki çekmişti. Alan, gazeteci Ali Tarakçı ile tartıştığı sırada, ‘O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu’ demişti. Bu sebeple haber müdürü sopadan geçirilmiş. Bu bir haber notu. Bunu biz, gazeteci lisanı ile değil ancak kendi edebiyat sanatı lisanımız ile not edebiliriz. Gerek edebiyat dili ve gerekse Türkçe deyimler/kavramları ile ilgili Dil Tarih Kurumunun imkânlarını kullanmak öğretici olabilir. Hepinizi seviyorum.”