İmamoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Tevfik Göksu'yu savunacaksan, çağır kendisiyle konuşayımArtı Gerçek

İmamoğlu, Ahmet Hakan'ın AKP'li Tevfik Göksu'nun 'Trabzonlular Yunan' imasında bulunmadığı iddiası üzerine, 'Onu savunacaksan, çağır kendisiyle konuşayım' dedi.


CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında soruları cevapladı.

Ahmet Hakan'ın, İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunanistan'ın sevindiğini söyleyip "hesap başka" diyen Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun açıklamalarını "Ben başka türlü anladım" demesi üzerine İmamoğlu, "Onu savunacaksan çağır kendisiyle konuşayım. Binali Yıldırım'ı da çağır onunla da konuşurum." yanıtını verdi.

Ahmet Hakan'ın görüntüleri izlediğini ve Göksü'nun 'Trabzonlular Yunansır' imasında bulunmadığını iddia etmesi üzerine İmamoğlu, "(Göksu'yu kastederek) Trabzonluları ve İmamoğlu’nu lekeliyorsun. Buradan bir politika yaratmaya çalışıyorsun. Savunmayın lütfen." dedi.

TEVFİK GÖKSU NE DEMİŞTİ?

Tevfik Göksu katıldığı bir iftar programında, İmamoğlu’nu eleştirirken Yunanistan medyasına atıfta bulunmuştu. “Ne dedi Yunan medyası? Takip ettiniz değil mi? ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ diyor. Bi dakka ya… Bu arkadaş nereli? CHP’nin adayı nereli?” diye soran Göksu “Trabzonlu” yanıtını alınca şöyle devam etmişti: “Nasıl oldu Yunan medyası ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ dedi, bir ses çıkmadı. Haa… olay büyük kardeşim. Hesap büyük olay büyük.” demişti. (HABER MERKEZİ)