Sare Davutoğlu'nun katılacağı program iptal edildiArtı Gerçek

Ahmet Davutoğlu hafta başında Erdoğan’a karşı manifesto niteliğinde bir metin yayımlamıştı.


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun Medipol Üniversitesi’nde bugün katılacağı program iptal edildi. Etkinliği düzenleyen öğrencilere programın iptali konusunda ise herhangi bir gerekçe bildirilmedi.

Medipol Üniversitesi’nin öğrencileri, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun doktor eşi Sare Davutoğlu’nu üniversitedeki bir etkinliğe davet etti.

Rektörlüğün onayı ile gerçekleştirilen, Genç Yeryüzü Doktorları grubu tarafından organize edilen 'Tıbb-ı Nebevi: Tarihi Bağlamı ve Yeniden Yorumlanması' başlıklı program için afişler bastırıldı. 24 Nisan’da Güney Kampüs’te yapılacağı açıklanan programın afişleri üniversitenin tüm binalarına asıldı.

GEREKÇE BİLDİRİLMEDEN İPTAL EDİLDİ

Alınan bilgiye göre, Sare Davutoğlu’nun konuşma yapacağı programın afişleri daha sonra fakülte binalarından indirildi. Etkinliği düzenleyen öğrencilere ise programın yapılmayacağı bilgisi verildi ancak herhangi bir gerekçe iletilmedi.

DAVUTOĞLU MANİFETO NİTELİĞİNDE METİN YAYINLAMIŞTI

Davutoğlu hafta başında Erdoğan’a karşı manifesto niteliğinde bir metin yayımlamıştı. Uzun süredir yeni parti kurmaya hazırlandığı konuşulan Davutoğlu, Erdoğan’ın “tek adam” konumunu eleştirmiş; muhaliflerin tutuklanması, hukuk ihlalleri, YSK’nin KHK ile ihraç edilen seçim galiplerine mazbata vermemesine tepki göstermiş ve halkın tercihlerinin iktidar aleyhine değiştiğinin altını çizmişti.