Turkcell Genel Müdürü, görevi bıraktıArtı Gerçek

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun görevden ayrıldığı belirtilirken, şirketin hisseleri bu sabah yüzde 2'nin üzerinde düştü.


Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu görevinden ayrıldı. Turkcell'in Kamu Aydınlatma Platformu'na değişikliği bildirmesi bekleniyor. Kaan Terzioğlu Nisan 2015'ten bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Turkcell hisseleri bu sabah yüzde 2'nin üzerinde düştü.

Habertürk'ten Alper Öcal'ın haberine göre, Kaan Terzioğlu dün akşam itibarıyla görevinden ayrıldı. Bugün Turkcell Genel Müdürlüğü için yönetim kurulunun bir açıklama yapması bekleniyor. 

Dün 14,37 ile kapanan Turkcell hisseleri gelişmenin ardından Borsa İstanbul'un 15 Mart seansında yüzde 2'nin üzerinde düşerek 13,98 seviyesine kadar geriledi.

Son olarak Turkcell eski Genel Müdürleri 25’inci yıl etkinliği için hafta başında bir araya gelmişti.

Habertürk'ün edindiği bilgilere göre bugün Turkcell Genel Müdürlüğü için yönetim kurulu bir açıklama yapacak.

KAAN TERZİOĞLU KİMDİR?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD'de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika'da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı. (HABER MERKEZİ)