Cenk Tosun'a Almanya'dan 2 talipArtı Gerçek

Everton'ın Tosun için 20 milyon euroluk talepte bulunduğu da öğrenildi.


Everton’la ayrılığın eşiğinde bulunan Cenk Tosun'a Almanya Bundesliga’nın 2 dev ekibi Borussia Dortmund ve Schalke talip oldu. İngiliz ekibinin, başarılı futbolcu için 20 milyon Euro bonservis bedeli istediği öğrenildi.

Beşiktaş formasıyla yaptığı büyük çıkışın ardından geçen yıl İngiltere Premier Lig ekibi Everton’a 27 milyon Euro karşılığında transfer olan Cenk Tosun, yeni takımında özellikle son dönemde istediği kadar şans bulamamıştı. 

Takımın Portekizli menaceri Marco Silva’yla yıldızı barışmayan ve ayrılık kararı alan Milli golcüye, Almanya Bundesliga’nın 2 dev kulübünün talip olduğu ortaya çıktı. Ruhr Bölgesi’nin iki takımı Borussia Dortmund ve Schalke 04’ün, 28 yaşındaki futbolcu için yarış içinde olduğu kaydedildi. İngiliz basınında çıkan haberlere göre, iki kulübün de Cenk için Everton’la görüşmelerde bulunduğu ifade edildi.

Ada temsilcisinin, Tosun için 20 milyon euroluk talepte bulunduğu da öğrenildi. Cenk Tosun’un da Everton’dan ayrılması halinde kariyerine ilk etapta başka bir Premier Lig ekibinde devam etmeye sıcak baktığı kaydedildi. A Milli Takım’ın Yunanistan’la oynadığı hazırlık mücadelesinde dizine aldığı darbe sebebiyle sakatlık yaşayan tecrübeli golcünün tedavisi sürüyor. (HABER MERKEZİ)