Kevin Spacey hakkındaki taciz davası düşürüldüArtı Gerçek

Cape and Islands Bölge Savcısı, 'şikayetçi ve tanığın bulunamaması nedeniyle' suçlamayı bıraktıklarını açıkladı.


Amerikalı aktör Kevin Spacey hakkındaki taciz davası şikayetçinin tanıklık yapmaması üzerine düştü. Massachusetts Savcılığı “şikayetçi ve tanığın bulunamaması” sebebiyle davanın düşürülmesine karar verdi. Oscar ödüllü aktör, 2016 yılında Nantucket’da bir barda 18 yaşındaki bir erkeği taciz etmekle suçlanıyordu.

Davanın en önemli delili olarak şikayetçinin cep telefonuydu. Ancak şikayetçi olay gecesi kullandığı telefonu kaybettiğini belirterek mahkemede tanıklık yapmayı reddetti. 59 yaşındaki aktörün avukatları ise şikayetçinin cep telefonu mesajlarını sildiğini iddia etti. Spacey’in kendisini taciz ettiğini ileri süren şikayetçi avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada davayı geri çektiğini bildirmişti. Şikayetçi daha önceki açıklamasında Spacey'in Massachusetts'te bir barda kendisine alkol verip tacizde bulunduğunu iddia etmişti.

Spacey'nin kariyeri, önceki yıl, geçmişte cinsel tacize uğramış kadınların başlattığı "Ben de" (#MeToo) hareketi ve Amerikalı aktör Anthony Rapp'in 1986'da 14 yaşındayken, Spacey'nin evinde kendisini taciz ettiğine dair iddiaları dile getirmesinin ardından tepetaklak olmuştu. 

Yapım şirketi Netflix, aktörün popüler televizyon dizisi "House of Cards"taki rolüne son vermiş, Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi aktöre vermeyi planladığı Emmy Ödülü'nü geri çekmişti. Spacey'nin menajeri ve basın temsilcisi de aktörle yollarını ayırdıklarını açıklamıştı.