Louvre Müzesi’ne Beyonce ve Jay-Z’nin klibi rekor kırdırdıArtı Gerçek

Ünlü müzisyen çift Beyonce ve Jay-Z’nin Paris’teki Louvre Müzesi’de çektiği kliple müze 2018’de ziyaretçi rekoru kırdı.


Müzik dünyasının güçlü çifti Beyonce ve Jay-Z, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi’nde Apes**t klibini çekince, müze geçtiğimiz yıl 10,2 milyon ziyaretçi, kabul ederek bir rekora imza attı.

NTV’nin aktardığı habere göre,Louvre Müzesi’nden yapılan açıklamada, "Dünyanın başka yerlerinden Louvre’a ilgi, Beyoncé ve Jay-Z’nin Apes**t klibi ile müzenin en büyük sanat eserlerine saygı gösterilmesiyle desteklendi" denildi.

Beyonce ve eşi Jay-Z’nin Everything Is Love adlı ortak albümleri için çektiği klip, YouTube’da 147 milyon izlenme elde etti. Klipte modern dans performanslarının yanı sıra Louvre’un önemli eserleri Yunan heykeli Samothrace’in Kanatlı Zaferi, Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa’sı, Jacques-Louis David’in The Coronation of Napoleon tablosu da görülüyor. Müze, Beyonce ve Jay-Z’nin klibi sayesinde ABD’den, Çin’den, Brezilya’dan ve Avrupa ülkelerinden ziyaretçilerini artırdı.

Fransa’nın başkentinde turizm, 2015 yılındaki terör saldırılarından sonra keskin bir düşüş yaşarken 2017’den itibaren yeniden atağa geçti. (YAŞAM HABERLERİ SERVİSİ)