Otobüsün önünü kesen yakınları sığınma evine giden kadını darp ederek kaçırdıArtı Gerçek

Aksaray'da hareket eden bir otobüsün önünü keserek araca zorla binen saldırganlar, otobüsteki genç kadını yerlerde sürükleyerek kaçırdı.


Ankara-Mersin istikametinde hareket eden Villa Turizm'e ait otobüs, Aksaray Tuana Turistik Tesisleri'nde verdiği molanın ardından hareket ederken, 06 BFJ 470 plakalı beyaz bir araç otobüsün önünü kesti. Araçtan inen saldırganlar otobüste bulunan Kadriye Çavuş isimli gemç kadını darp ederek kaçırdı.

Araçta bulunan yurttaşların müdahalesine rağmen, Çavuş'un akrabaları olduğu zannedilen saldırganlar, kadını darp ederek yerlerde sürükledi ve otobüsten indirerek kaçırdı.

Araçta bulunan yolcular polise haber verirken, kaçırılan Kadriye Çavuş'tan bir süre haber alınamadı.

Kadının boşanmak istediği, ailesi karşı çıktığı için sığınma evine gitmeye çalıştığı, kaçıranlardan birinin ağabeyi olduğu öne sürüldü. 

Gazeteci Candaş Tolga Işık, olayla ilgili sosyal medya hesabından, “İçişleri Bakanlığı ile konuştum, şahıslar Aksaray’da yakalanmış. Biri kadının öz ağabeyi! Kadın boşanmak istiyor, ailesi karşı çıkıyor. Kadın bir sığınma evine giderken yolu kesiyorlar. ‘Boşanamazsın’ diyerek saldırıyorlar. Kadın şu an güvende bu iki şehir teröristi gözaltında!” mesajını paylaştı.

SALDIRGANLAR YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada geçn kadını kaçıran saldırganların yakalandığını ve Kadriye Çavuş'un Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ve emniyet güçlerinin korumasında olduğunu duyurdu.

'NAMUSUMUZ İÇİN YAPTIK'

Gözaltına alınan şüphelilerden yenge M.Ç., kendisini gazetecilerin çektiğini görünce yanındakilere ''Kafanız dik olsun. Namusumuz için yaptık'' dedi. Gazetecilerin 'Neden yaptınız?' sorusu üzerine eşi İ.S. de 'Karım değil mi?' diye cevap verdi. Ağabeyi A.Ç. de kardeşi olduğunu belirtirken, eniştesi İ.S.'yi işaret ederek ''Onun da karısı'' dedi. Diğer ağabeyi S.Ç. de ''Benim de kardeşim. Allah'a şükür başımız dik” dedi.  

(Kaynak: İleri Haber-DHA)