Özhaseki'den, Mansur Yavaş açıklaması: Burada kocaman bir yalan varArtı Gerçek

AKP'nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş hakkındaki 'sahte senet' iddialarına ilişkin konuştu.


Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki, CHP adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavaş'ın hiçbir soruya yanıt vermediğini savunan Özhaseki, "Danışmanlık karşılığında ise sözleşme var mı? Avukat değilseniz danışmanlık hizmetiniz yoksa bu kadar büyük parayı hangi maharetiniz karşılığında almak istiyorsunuz? Bunları sormak hakkımız" dedi. "Yıllarca ticaret yaptım, hukuk tahsili yaptım bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim" diyen Özhaseki, "Burada kocaman bir yalan var. Bu yalanı kim söylüyor? Suçlu kimse Allah belasını versin" şeklinde konuştu.

Özhaseki, basın açıklamasının ardından gazetecilere mal beyanını dağıttı.

'KİRLİ İLİŞKİLER YUMAĞI'

Özhseki'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Şu ana kadar ortaya atılan belgelerden anladığım kesinleşmiş bir mahkeme kararı oldu. Senet üzerindeki imzanın sahte olduğu, hükmün kesinleştiği. Ortada bir sahte senet var. Bir de 500 bin liraya yakın cezası var. Karşılıklı onlarca suçlama var. Kirli ilişkiler bütünü. Birkaç soru sormak istiyorum, dürüstlükle cevap vermesini istiyorum. Yıllarca ticaret yaptım, hukuk tahsili yaptım bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim. Açıldıkça matruşka gibi sıkıntılar gelecek diye tahmin ediyorum. Bu senedi kim düzenledi? Benim büromda senedi önümde imzaladı dediğiniz mahkeme kayıtlarında. Nasıl oluyorsa o şahsa ait olmadığı raporlarda geçiyor.

'KOCAMAN BİR YALAN VAR, BU YALANI KİM SÖYLÜYOR?'

Burada kocaman bir yalan var. Bu yalanı kim söylüyor. Bu kadar büyük meblağlı seneti hangi iş karşılığında aldınız. Hangi hizmeti verdiniz? Avukatlık ücreti ise vekaletname var mı? Danışmanlık karşılığında ise sözleşme var mı? Avukat değilseniz danışmanlık hizmetiniz yoksa bu kadar büyük parayı hangi maharetiniz karşılığında almak istiyorsunuz? Bunları sormak hakkımız. Kendisi bu sorulara yanıt vermedikçe dedikoduların önüne geçemez.

'BUNLAR ŞANTAJ DEĞİL Mİ?'

'Hukuk fakültesi diplomanı iptal ettiririm. Bugün ödemeye yanaşmazsan çarşamba günü diploma iptalin savcılığa veriliyor' diye mesaj atmış. Bunlar şantaj değil midir? Bu nasıl bir iştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ile ilgili bir takım kirli işler. 'Bak Necmettin, başlangıç olarak baroya raporunu veriyorum, dahası da olacak. Öde borcunu. Emekliliğini iptal ettiririm. Ailen senin sapık olduğunu biliyor mu', sonra arkasından bizimki mağdur edebiyatı yapıyor ya, 'Kodese hazırlan. Senin düğününü basacağım' diyor. Bunun gibi onlarca mesaj var.

'BU NASIL BİR ADAMDIR BÖYLE YA'

Hayretler içerisindeyim. Bir şey var dikkatimi çeken, 'Öde kurtul, vazgeçelim bu işten.' Bu nasıl bir iştir, bu nasıl bir adamdır böyle ya. Beni suçladığına göre benim de öğrenmek hakkım. Kamuoyu önünde bunları dürüstlükle açıkla. Bunlardan kaçamazsın. Polemik yapar, sorulardan kaçarsan herkes anlar bunu. Dürüstlükle cevap vermenin dışında çaresi yok bunun.

Suçlu kimse Allah belasını versin. İşin içinden sıyrılma politikasını herkes izliyor. Bundan sonraki süreçle ilgilide ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Allahtan dileğim bu kirli iş içerisine bulaşmış olanların siyaset dünyasında olmaması. Bu kirli işin tarafı ne Ak Parti'dir ne de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehemt Özhaseki'dir. Ankara Kamuoyunun öğrenmek istediği sorular var. Karşı taraftan cevap bekliyoruz. 

'25 DEFA MAL BEYANINDA BULUNMUŞUMDUR'

Herhalde şimdiye kadar 25 defa mal beyanında bulunmuşumdur. Mal beyanımın ne olduğunu hazırladım şimdi sizlere de dağıtıyorum. Kendilerine de iadeli taahhütlü gönderdim. Burada bize düşen verilecek cevapları görmek olacaktır. Ben yine doğruları söylemeye devam edeceğim. Projelerimi tek tek anlatmaya devam edeceğim. 31 Mart’tan sonra da Ankara’da yeni bir destan yazacağız. Allah’tan dileğim de bu kirli ilişkilere bulaşmış insanların siyasetten uzaklaşması. (HABER MERKEZİ)