CHP İstanbul için seferber olacakArtı Gerçek

Yayınlanan genelgede Meclis çalışmaları için nöbetçi kalacak isimler dışındaki tüm milletvekilleri İstanbul'un ilçelerinde görevlendirildi.


CHP,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, milletvekillerini seferber edecek. CHP Grup Başkanvekillerinin imzasıyla milletvekillerine gönderilen genelgede, Meclis çalışmaları için nöbetçi kalacak isimler dışındaki tüm milletvekillerine, hangi ilçede, hangi görevi üstlenecekleri belirlendi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, çarşamba günü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı toplantıyla seçim kampanyasın açıklayacak.

CHP yönetimi, İmamoğlu'nun ön planda olacağı ve büyük mitingler yapılmayacağı, seçmenle yüzyüze iletişimi içeren kampanya yürütmeyi planlıyor. Buna göre başta İstanbul il yönetimi olmak üzere il başkanlarının hemşehri derneklerini harekete geçirme görevi verilirken, partili belediye başkanları da İmamoğlu'nun kampanyasına destek olacak.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla milletvekillerine gönderilen görevlendirme genelgesinde, "23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi nedeniyle miletvekillerimizin etkin katılımını sağlamak amacıyla yeni çalışma düzeni oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda milletvekillerimizin bir bölümünün TBMM çalışmalarına katılmaları, bir bölümünün ise İstanbul seçiminde görevlendirilmeleri öngörülmüştür" denildi.

Genelgede, her bir milletvekilinin isminin karşısında görev alanları da yazıldı. Genelgede, milletvekillerinin 22 Mayıs'tan itibariyle görev yerlerinde olacakları belirtildi. (HABER MERKEZİ)